مهاجرت غیرقانونی به آلمان

مهاجرت غیرقانونی به آلمانمهاجرت یا پناهندگی..کدام گزینه؟ شرکت گیویز با استفاده از همکاران خود ارائه دهنده خدمات و مشاوره روش های قانونی مهاجرت می باشد و با شما در تمام مراحل از مبدا تا مقصد یکی از کشور های اروپایی همراه است. اما مسئله این است که برخی از افراد به دلیل ناآگاهی فریب خورده دلالان می شوند و به تصور سادگی راه های نادرستی مانند پناهندگی و مهاجرت غیر قانونی و قاچاق از آن طرق ناصحیح اقدام میکنند. در واقع زمانی که تعداد افراد بسیار زیادی از کشور ایران و دیگر کشور ها هر سال به دلیل کار و تحصیل و دیگر روش های قانونی از طریق شرکت گیویز و یا دیگر شرکت های همکار مهاجرت میکنند، چرا به روش های مهاجرت غیر قانونی و قاچاق متوسل شد؟ توصیه ما به افراد مایل به تغییر کشور محل زندگی و مهاجرت جهت داشتن آینده بهتر در اروپا موکدا آن است که اگر حداقل توانایی مالی و یا مهارت کاری برای مهاجرت قانونی را دارند از روش های قانونی اقدام کنند و هرگز به فکر درخواست پناهندگی و روشهای غیر قانونی و قاچاق نباشند.

چه بسیار افرادی هستند که به امید آینده ای بهتر در اروپا و آمریکا به گزینه پرخطر و پر ریسک مهاجرت روی آوردند و طعمه دلالان شدند و پس از دستگیری توسط پلیس بین الملل آینده سابقه و رزومه خود را برای همیشه سیاه کردند.

از آنجا که شرکت گیویز یک شرکت مسئول و با سابقه در امور مهاجرت و سرمایه گذاری فعال در ایران، آسیا و اروپا است لذا بنا به تعهدات و مسئولیت حرفه ای خود لازم میدانیم جهت آگاه سازی جامعه از قوانین و جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه های مالی و جانی روش های غیر قانونی و قاچاق، در این قسمت توضیحاتی در مورد فرآیند و تاثیرات و تبعات پناهندگی و مهاجرت از روش های ناصحیح و غیر قانونی ارائه میدهیم. اصولا یرای مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر سه راه وجود دارد: مهاجرت قانونی، مهاجرت غیر قانونی و پناهندگی. بنا به قوانین بین المللی، مهاجرت قانونی( به انگلیسی Legal immigration ( از سه راه (1) ادامه تحصیل (2) استخدام در شرکت یا موسسه برای استفاده از مهارت های شغلی ( به انگلیسیskilled worker ( و یا (3) سرمایه گذاری در کشور مقصد انجام میگیرد. مهاجرت غیر قانونی ( به انگلیسی Illegal Immigration ) یا قاچاق، ورود به کشور مقصد از روش های غیر قانونی و یا ارائه مدارک جعلی و غیر قانونی است.

روش های مهاجرت غیر قانونی و قاچاقی دامنه گسترده ای دارد و از ورود از راه کوه و دریا تا ازدواج جعلی را شامل می شود. در صورت بر ملا شدن موارد غیر قانونی و جعلی بودن مدارک ارائه شده و یا مشخص شدن اینکه ازدواج به صورت جعلی و صوری و به قصد مهاجرت صورت گرفته و نه به قصد زندگی مشترک افراد، فرد مجرم و شریک جرم وی به سه ماه تا سه سال زندان در کشور غربت محکوم خواهند شد. همچنین افراد پس از طی نمودن دوره زندان، از آن کشور و کشور های هم پیمان اخراج خواهد شند و هرگز نخواهند توانست به آن کشور و کشور های هم پیمان رجوع و بازگشت نمایند.

نکته حائز اهمیت آن است که زمان بر ملا شدن جعلی بودن مدارک و غیر قانونی بودن مهاجرت مهم نیست. بدین معنا که تفاوت نمیکند جعلی بودن و صوری بودن مدارک ارائه شده در زمان اخذ ویزا و اقامت و یا بیست سال پس از مهاجرت مشخص شود و در هر دو صورت فرد به زندان محکوم می شود و از کشور اخراج خواهد شد. در نتیجه، حتی در صورتیکه فرد در مهاجرت غیر قانونی و قاچاقی خود موفق شود، همواره این ترس را با خود همراه خواهد داشت که مبادا روزی از کشور اخراج شود و یا به جرم جعل مدارک در غربت به زندان محکوم شود.

روش دیگر مهاجرت، درخواست برای پناهندگی ( به انگلیسی refugee) می باشد. اقامت به عنوان پناهنده به افرادی اعطا می شود که بتوانند اثبات کنند در صورت ماندن و ادامه زندگی در کشور خود جان آنها در معرض خطر خواهد بود. اقامت پناهندگی میتواند مورد پناهندگی سیاسی و یا پناهندگی اجتماعی باشد. برای اثبات خطر جانی، افراد در کمپ های سازمان ملل اسکان داده می شوند و مورد بررسی های مختلف کمیته صلیب سرخ جهانی قرار میگیرند. طول زمان استقرار آنها در این کمپ ها نامعلوم است و میتواند ماه ها به طول بکشد و در این دوره سازمان های مربوطه تنها مسئولیت ارائه کمترین میزان خدمات لازم جهت زندگی و ادامه حیات می باشند. بنابراین شرایط کمپ پناهندگی به هیچ وجه شرایط مناسبی نیست.

باید توجه داشت که اگر حتی پس از اتمام این دوره سخت زندگی، به فرد پناهندگی اعطا شود، این پناهندگی به مدت محدود تا زمان بر طرف شدن خطر جانی برای بازگشت به میهن خود معتبر است و تا آن زمان فرد مجاز به بازگشت به کشور خود نیست. تصور تحمل این دلتنگی و زندگی دور از وطن و خانواده برای بسیاری از افراد سخت و دشوار است. در حالیکه مهاجرت از روش های قانونی این موانع و دشواری ها را به همراه ندارد. از دشواری های دیگر پناهندگی آن است که حتی اگر ادعاهای خطر جانی دورغین فرد مورد قبول و پذیرش قرار گیرد، وی برای مدت نسبتا طولانی با افرادی که واقعا خطر جانی را حس کرده اند در یک کمپ همزیستی خواهند داشت و لذا شخص تحت تاثیر تروما، ترس ها و دیگر حالات روحی دیگران قرار خواهد گرفت. علاوه بر آن، پس از اخذ پناهندگی جامعه به وی به چشم فردی که از ترس جان به آنها پناه آورده است و با دید و سابقه ذهنی متفاوت خواهد نگریست و هرگز شهروند مهاجر قانونی محسوب نخواهد شد. لذا فرصت رشد اجتماعی و شغلی بسیار محدودتری از یک مهاجر قانونی خواهد داشت که این مطلب در بعضی موارد بر نسل بعد او و فرزندانش نیز تاثیر خواهد گذاشت.

همچنین، افراد پناهنده همواره زیر ذربین بیشتری قرار میگیرند و در صورت بوجود آمدن ناامنی و حادثه ای در کشور پیشرفته و اروپایی افراد مهاجر غیر قانونی و پناهندگان اولین کسانی هستند که مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در حالیکه با مهاجرت قانونی میتوان جلوی این تبعات را از ابتدا گرفت. لذا توصیه ما این است که برای تغییر کشور محل زندگی و مهاجرت همواره روش های قانونی استفاده شود و به روش های مهاجرت غیر قانونی و قاچاق، پناهندگی و مهاجرت از راه ازدواج جعلی، تغییر مذهب، اظهارات کذب در مورد وضع زندگی خود و خانواده، اصلا به عنوان یک گزینه توجه نکرد. با عجله در رسیدن به آینده بهتر در کشور های اروپایی مبادا تمام عمر خود و خانواده و فرزندان را تباه و سیاه کنید.

 اقامت در آلمان، مهاجرت به آلمان، کار در آلمان ،مهاجرت کاری به آلمان، تحصیل در آلمان، زندگی در آلمان

مهاجرت کاری به آلمان تحصیل در آلمان پناهندگی در آلمان شرایط تحصیل در آلمان زندگی در آلمان حقوق پرستاری در آلمان تحصیل در رشته پرستاری در آلمان تحصیل پرستاری در آلمان بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران کاریابی در آلمان کار در آلمان برای ایرانیان پناهندگی به آلمان پزشک در المان پزشکی در المان پزشكي در المان استخدام پزشک در المان اعزام پزشک به خارج از کشور اعزام پزشک به خارج اعزام دانشجوی پزشکی به خارج سایت کاریابی اتحادیه اروپا ویزای کار سوئد ویزای کار در اروپا موسسه کاریابی در آمریکا زندگی در آلمان مشکلات زندگی در آلمان زندگی در آلمان چگونه است؟ اقامت در آلمان، مهاجرت به آلمان، کار در آلمان ،مهاجرت کاری به آلمان، تحصیل در آلمان، زندگی در آلمان آیا زندگی در آلمان خوب است تجربه زندگی در آلمان اقامت در آلمان